Damat Bohçasında Neler Olur?


Toplum olarak gelenek ve göreneklere bağlı olduğumuzdan, adetleri yerine getirirken olabildiğince hassas davranılmaktayız. Düğünler, geleneklerin en çok yansımasının görüldüğü adetlerdendir. Bu konuda gelin için yapılan hazırlıklar olduğu gibi damat için de belli başlı hazırlıklar yapılmaktadır.  Bu hazırlıklar içeresinde damat bohçası önemli bir yer tutmaktadır. ,

Bu yüzden bu süreçte damat bohçası içinde neler bulunur sorusu en çok araştırılan konular arasında yer almaktadır. Pohça'nın içerisinde yer alan hediyelerin şık olmasının yanında en çok dikkat edilmesi gereken konu da bu hediyerin kullanışlı olmasıdır. Örneğin; damat kravat takmayı sevmiyor, hiç kullanmıyorsa bunu yerine şık bir tesbih veya kullanabileceği bir erkek aksesuar koyulmalıdır.

 

Birçok yöreye göre  değişiklik gösterse de hazırlanan gelin ve damat bohçalarında bir tek gelin veya damat için değil aile büyükleri anne-baba varsa kardeş-ağabey için de hediyeler bulunur. Bohçalar kesinlikle süslü ve gösterişli olmalıdır. Pohçada yer alan hediyelerin süslemeleri için ipek tül ya da kırmızı, veya beyaz renk saten kumaşlar kullanabilirsiniz.


Damat Bohçasında Bulunması Gerekenler Nelerdir?
Damat bohçalarının amacı, damatta evliliğinin ilk aylarında kişisel ihtiyaçlarını karşılaması konusunda yardımcı olmaktır. Bu yüzden ürünler seçilerken, kişinin günlük hayatta kullanabileceği şekilde seçilmelidir.
Damat bohçacında bulunulması gerekenler;
Damat pijama seti,
Damat terliği olarak isimlendirilen deri terlik,
Damat iç çamaşırı takımı,
Gömlek, pantolon ve kravat,
Damat cüzdan seti, anahtarlık ve kemer,
Damat kol saati ve kol düğmesi seti,
Damat el ve banyo havlusuyla birlikte bornoz takımı,


Damat bakım ürünleri de eklenmektedir. Bu ürünler arasında parfüm setleri, banyo bakım setleri, saç bakım ürünleri, tıraş malzemeleri gibi birçok ürün bulundurulmaktadır.
Tüm bu ürünler, temin edildikten sonra kişinin zevkine göre özenle paketlenip hazırlanmaktadır.
Damat Bohçasında Firmamızın Kalite Farkı
Kız isteme merasiminden sonra kız tarafı damat bohçasını hazırlamak için bir heyecana girer. Bu süreçte kız tarafı, kaliteli olan ürünlerin temini için erkek ürünleri satan birçok firma ve adrese başvururlar.
Firmamız, bu alanda müşterilerine gerekli olan desteği sağlamak için hem damat bohçası için gerekli olan ürünleri belirmede öneri sunmakta hem de bu ürünlerin kaliteli bir şekilde temin edilmesi konusunda yardımcı olmaktadır. Sizlerde damat bohçası hakkında gerekli olan profesyonel yardımı almak istiyorsanız, firmamızın iletişim adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.